КЛАСна РОДИНА

Понеділок, 28.05.2018, 00:27

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог файлів | Реєстрація | Вхід

Головна » Файли » Розвиток мовлення » Як навчитися писати твори

Як написати твір
08.10.2012, 00:01

Твір – це показник інтелектуального розвитку учня, його естетичного смаку. Це – підсумковий вид роботи, результат всього того, чого ви, вивчаючи мову і літературу, досягли. Твір свідчить про знання тексту художнього твору, про який ви пишете, уміння його аналізувати, зрілість ваших думок, широту кругозору. Саме тому варто знати як написати твір.

Одна з головних вимог до твору – логічна структура викладу. Це насамперед означає, що тема повинна бути розкрита чітко, аргументовано, глибоко, окремі частини твору повинні бути пов’язані між собою, переходи від однієї думки до іншої послідовні і переконливі, судження розумні і доказові. Головна думка твору розвивається за планом (хоча сам план писати не обов’язково). Важливо аналізувати не тільки ідейний зміст твору, але і його художню сторону. Цим вимогам твори учнів не завжди відповідають.


Згідно вимог композиція твору повинна складатися із наступних частин:

Вступ
Основна частина
Висновок

Відсутність у творі одного з елементів композиції розглядається як помилка і враховується при виставленні оцінки. Композиція твору повинна бути продуманою і чіткою. Всі основні думки в творі необхідно ретельно обгрунтовувати, аналізуючи текст літературних творів.
Як написати вступ до твору

Вступ – вводить у тему, дає попередні, загальні відомості про ту проблему, яка стоїть за запропонованою темою.

У вступі може:

Міститися відповідь на задане питання по темі

Представлена ваша думка, якщо в назві теми є звернення до думки учня(«як ви розумієте сенс назви …»)

Міститися факт з біографії автора або охарактеризовано історичний період, якщо ці відомості мають важливе значення для подальшого аналізу тексту

Сформульовано ваше розуміння літературознавчи х термінів, якщо вони використані в назві теми («тема долі …», «образ героя …»)


Як написати основну частину твору

Основна частина твору є результатом аналізу літературного твору відповідно до заданої теми.

В основній частині слід уникати:

Переказу літературного твору
Викладення відомостей, які не мають прямого відношення до теми.

В основній частині необхідно продемонструвати знання літературного матеріалу, вміння логічно, аргументовано і стилістично грамотно викладати свої думки. Основна частина – це перевірка того, наскільки правильно Ви зрозуміли тему.

Як написати висновок до твору

Завдання висновку – підвести підсумок, узагальнити сказане, завершити текст, ще раз звернувши увагу на найголовніше.

Заключна частина повинна бути:

Короткою, але місткою

Органічно пов’язана з попереднім викладом

У висновку може бути виражене особисте ставлення автора твору до героїв, проблеми. Він повиннен бути викладений коректно, без надмірних захоплених оцінок, мати чітко виражений певний сенс і має бути підготовлений матеріалом основної частини. Чіткий, суворо відповідний темі останній абзац твору може знівелювати багато недоліків. Незакінчений твір не більш привабливий, ніж недопечений пиріг.

Деякі секрети як написати твір на «відмінно» :

Не намагайтеся зазубрити напам’ять тексти готових творів, якщо тема виявиться дещо інша, це негативно позначиться на результаті.

Якщо в перший момент вам здалося, що ви не можете написати твір ні за однією з тем, запропонованих вам, не впадайте в паніку, посидьте, заспокойтеся. Швидше за все, через деякий час ситуація вже не буде здаватися настільки критичною, і ви щось згадаєте.

Якщо ви дуже сильно хвилюєтеся і не можете заспокоїтися, спробуйте зробити наступні дихальні вправи: розслабте руки і ноги, закрийте очі, зробіть глибокий вдих, затримайте дихання на 20-30 секунд, потім повільно видихніть, повторіть 5-6 разів, поки не заспокоїтеся .
Спробуйте написати по кожній темі все, що знаєте. Потім спробуйте якось впорядкувати все, що записали.

Уважно прочитайте всі теми, постарайтеся визначити точне лексичне значення кожного слова теми, і тільки потім – загальне лексичне значення фрази або висловлювання. Продумайте напрямок розвитку теми, зіставте тему твору зі своїми знаннями і вирішіть, зможете ви написати твір на цю тему, або ж від неї краще відмовитися.

При виборі теми спирайтеся на свої знання та програмні твори. Не намагайтеся створити літературний шедевр. Зараз вам треба довести, що ви вмієте грамотно писати твір.

Запишіть основні моменти, про які б ви хотіли сказати у своєму творі, вибудуйте їх логічно – це і буде ваш первісний план. Звертайтеся до нього під час написання тексту, він допоможе вам зберегти логічну лінію і, отже, розкрити тему.

Зіставте обсяги вступу, висновку та основної частини. Найбільшим за розмірами повинна бути основна частина, вступ – приблизно в половину менше, висновок також – найкраще невеликий за об’ємом. Пам’ятайте, що будь-які «перекоси» з розмірами твору можуть також негативно вплинути на кінцевий результат.

Не забудьте, що епіграф – прикраса твору, але якщо ви не впевнені, чи підходить він, або неточно знаєте текст і розділові знаки, краще не пишіть його зовсім – за відсутність епіграфа оцінку ніхто не знизить.

І найголовніше, коли ви збираєтеся писати твір, скажіть собі, що ви все можете, що вам усе під силу.

Джерело:
http://how-to-do.org/yak-napysaty-tvir/
Категорія: Як навчитися писати твори | Додав: Maria | Теги: пишемо твір, твір, Як написати твір
Переглядів: 3770 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Категорії розділу

Як навчитися писати твори [1]
Зразки планів [1]
План - основа твору та усної відповіді

Пошук

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Міні-чат

Друзі сайту