КЛАСна РОДИНА

Понеділок, 18.06.2018, 18:05

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог файлів | Реєстрація | Вхід

Головна » Файли » Аудіо та відео до уроків » 9 клас

Джордж Гордон Байрон. Енциклопедія
12.10.2013, 14:11

Джордж Гордон Байрон. Енциклопедія


Джордж Байрон - англійський поет- романтик (22 січня 1788 - 19 квітня 1824 )

Джордж Гордон Байрон народився 22 січня 1788 року у Лондоні. Дитинство , проведене у розваленому замку , що дістався у спадок від дядька, важкі сутички з властолюбною матір'ю , фізичну ваду (невелика вроджена кульгавість , яка провокувала глузування ) - все це сприяло ранньому пробудженню почуття самотності і власної чужорідності навколишнього світу. Це почуття стало однією з домінант лірики Байрона.

Хлопчик займався з домашнім вчителем , потім його віддали у приватну школу в Далвіче . У 1801 році Байрон переходить в закриту аристократичну школу в Харроу , поблизу Лондона , а в 1805 році - в Трініті - коледж Кембриджського університету. Навчався він досить погано , зате багато читав , в школі славився лицарськими відносинами до товаришів і тим , що завжди заступався за молодших .

Ще в Кембриджі Байрон відрізнявся світськими замашками , тому постійно потребував грошей і робив борги. У 1809 році , рятуючись від позикодавців і в пошуках нових вражень, поет вирушив зі своїм другом Д.К. Хобхаусом в тривалу подорож.

Вони відвідали Португалію , Іспанію , Албанію , Грецію і Константинополь . В Англію Байрон повернувся лише через два роки і привіз з собою рукопис поеми «Паломництво Чайльд Гарольда ». Вона оповідала про сумного мандрівника ( безумовно, нагадує автора) , якому судилося пізнати розчарування і крах юнацьких надій.

Поема була видана і миттєво прославила ім'я поета не тільки в Англії , але й у всій Європі. Успіх « Чайльд Гарольда» забезпечив Байрону привітний прийом в колах вігів - тепер він з'являється у вищому світі , заводить там ділові та любовні зв'язки . Незабаром він укладає недовгий шлюб з дівчиною з вищого світу. Та відносини, які не склалися, знову тягнуть Байрона в подорож по Європі.

У Європі він пише третю і четверту пісні « Чайльд Гарольда» , поему « Шильонський в'язень» і « Беппо » , драму « Манфред » , нові пісні раніше розпочатої поеми «Дон Жуан » , злу сатиру « Бачення суду » , драму у віршах « Каїн » , інші твори.

Він бере участь в італійському визвольному русі і змові карбонаріїв ; після розгрому повстання їде до Пізи , потім на віллу поблизу Ліворно , а після - до Генуї , де завершує роботу над « Дон Жуаном ». Байрон перетворив легендарного спокусника в « простака » і героя лірико - сатиричного шахрайського роману .

Байрон помер від лихоманки 19 квітня 1824 в Греції. Труну з його тілом відправили на батьківщину і поховали неподалік від його колишнього маєтку Ньюстед .
Категорія: 9 клас | Додав: Maria | Теги: Джордж Байрон
Переглядів: 269 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Категорії розділу

5 клас [21]
6 клас [25]
7 клас [37]
8 клас [55]
9 клас [36]
10 клас [28]
11 клас [14]

Пошук

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Міні-чат

Друзі сайту