КЛАСна РОДИНА

П`ятниця, 25.05.2018, 15:42

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог файлів | Реєстрація | Вхід

Головна » Файли » Аудіо та відео до уроків » 8 клас

Гомер
18.09.2013, 12:01

111 Гомер

Гомер - легендарний давньогрецький поет-оповідач, якому приписується створення «Іліади» та «Одіссеї».

Про життя і особистість Гомера достовірно нічого не відомо.

Ясно, однак, що «Іліада» і «Одіссея» були створені значно пізніше описуваних у них подій, але раніше VI століття до н. е.., коли достовірно зафіксовано їх існування. Хронологічний період, в якому локалізує життя Гомера сучасна наука, - приблизно VIII століття до н. е..

Місце народження Гомера невідомо. За право називатися його батьківщиною боролися сім міст: Смірна, Хіос, Колофон, Саламін, Родос, Аргос, Афіни. Як повідомляють Геродот і Павсаній, помер Гомер на острові Іос архіпелагу Кіклади. Ймовірно, «Іліада» і «Одіссея» були складені на малоазійському узбережжі Греції (де ймовірно жив і народився Гомер), заселеному іонійськими племенами, або на одному з прилеглих островів. Втім, гомерівський діалект не дає навіть точних відомостей про племінну приналежність Гомера, тому що являє собою поєднання іонійського і еолійського діалектів давньогрецької мови. Існує припущення, що гомерівський діалект являє собою одну з форм поетичного койне, що сформувався задовго до передбачуваного часу життя Гомера.

Традиційно Гомер зображується сліпим. Найбільш ймовірно, що це подання виходить не з реальних фактів життя Гомера, а являє собою реконструкцію, характерну для жанру античної біографії. Оскільки багато видатних легендарних віщунів і співаків були сліпими (наприклад, Тіресій), по античній логіці, що пов'язувала пророчий і поетичний дар, припущення про сліпоту Гомера виглядало вельми правдоподібним. Крім того, співак Демодок в «Одіссеї» сліпий від народження, що також могло сприйматися автобіографічно.

Існує переказ про поетичний поєдинок Гомера з Гесіодом, описане у творі «Змагання Гомера і Гесіода», створеному не пізніше III в. до н. е.., а на думку багатьох дослідників, і значно раніше. Поети нібито зустрілися на острові Евбеї на іграх на честь загиблого Амфідема і читали кожен свої кращі вірші. Цар Панед, який виступив суддею на змаганні, присудив перемогу Гесіодом, так як той закликає до землеробства і світу, а не до війни і побоїщ. Втім, симпатії аудиторії були на боці Гомера.

Крім «Іліади» та «Одіссеї» Гомеру приписується ряд творів, безсумнівно створених пізніше: «Гомерові гімни», комічну поему «Маргіт» та ін
Категорія: 8 клас | Додав: Maria | Теги: Гомер, «Іліада», «Одіссея»
Переглядів: 558 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Категорії розділу

5 клас [21]
6 клас [25]
7 клас [37]
8 клас [55]
9 клас [36]
10 клас [28]
11 клас [14]

Пошук

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Міні-чат

Друзі сайту